• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како до премиум акаунти на browser игрите

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
Најлесен начин да дојдете до премиум на игрите на интернет како bitefight, travian и слични.

1. Се регистрирате на www.AWSurveys.com

2. Таму имате дневно да посетите по 2-3 страни што тие ке ви ги дадат и ваше е да ги видите и да кажете што им фали како да ги подобрат во дизајн или прегледност и слично.

3. Веднаш по посетата на страната тие уплаќаат по 4$ од страница на вашиот акаунт на играта која ја играте.

И правите лом се пред себе

П.С: Има опција парите веднаш да ги праќа и на paypal сметка
 

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Where is the catch? Мора да има негде... :)

Дали може да почнам од коментирање за нивниот веб... нема логика да дозволуваат да коментираш други сајтови а нивниот да е за нигде...
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Најлесен начин да дојдете до премиум на игрите на интернет како bitefight, travian и слични.

1. Се регистрирате на www.AWSurveys.com

2. Таму имате дневно да посетите по 2-3 страни што тие ке ви ги дадат и ваше е да ги видите и да кажете што им фали како да ги подобрат во дизајн или прегледност и слично.

3. Веднаш по посетата на страната тие уплаќаат по 4$ од страница на вашиот акаунт на играта која ја играте.

И правите лом се пред себе

П.С: Има опција парите веднаш да ги праќа и на paypal сметка
Згора на се и ти ќе заработиш по 1,25$ за секој нов член што ќе се регистрира бидејќи тоа ќе оди преку твојот линк RefID=Master4e. :LOL::LOL: Браво, браво. :bravo::bravo:
Инаку лично јас не верувам многу во ваквите "пирамидални регрутирања" на нови корисници и заработка на пари. Како и да е ти посакувам успех. :)
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
a zosto da ne??

Згора на се и ти ќе заработиш по 1,25$ за секој нов член што ќе се регистрира бидејќи тоа ќе оди преку твојот линк RefID=Master4e. :LOL::LOL: Браво, браво. :bravo::bravo:
Инаку лично јас не верувам многу во ваквите "пирамидални регрутирања" на нови корисници и заработка на пари. Како и да е ти посакувам успех. :)
dali tebe ke ti nasteti ako se registriras so negoviot referal ?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
porano jas se zamarav si survey sajtovi, kako sto e AWSurveys, napraviv 75$, napraviv tamu sto trebase za da mi gi isplati parite, pisuvase deka ke trae 5 dena, i koga pominaa tie 5 dena, na mojata paypal smetka gi nemase parite... taka da moja preporaka e da ne se macite na survey sajtovi zosto site se isti...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,711
Мислења
849,195
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно