• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како до погласно аудио на видео?

  • Ја почнал/а темата D
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Формат: .wmv (ако треба во друг не е проблем ке го конвертираме) :)
Аудиото ми треба да биде погласно...

Чаре? ASAP плс.
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
ako zgolemuvas bitrate kako sto vika @vik podobro e da go koristis easy CD\DA extratkor(probana roba nemaj gajle :D ).
 

ATRAC3

Intern
2 мај 2008
31
1
пробај со total video convertor.. топ е и има све и свашта. Плус го има на секоја втора страна кракуван...:bravo:
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Формат: .wmv (ако треба во друг не е проблем ке го конвертираме) :)
Аудиото ми треба да биде погласно...

Чаре? ASAP плс.
направи нов фајл .wav , внеси го после во некој програм за sound editing и појачај го , потоа сочувај го како нов .wav фајл и врати го преку video/audio editing software заедно со видеото. Ако треба помош прати ми јас ке средам ...
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
направи нов фајл .wav , внеси го после во некој програм за sound editing и појачај го , потоа сочувај го како нов .wav фајл и врати го преку video/audio editing software заедно со видеото. Ако треба помош прати ми јас ке средам ...
Може да се работи на тоа со Nero WaveEditor. Го има на секое неро мислам...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,159
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно