• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kako do mreza lokalna so isdn dial-up?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TATJANSIM

Intern
18 декември 2007
37
0
Имам на располагање исдн рутер и сакам да поврзам диал-ап Интернет така што не ми е јасно дали може да се направи мрежа од три компјутери на едниот има модем а другите со свич да примаат Интернет?Како ке оди тоа? Со апаратчето од исдн сто се поврзува?Поздрав
 

mkdev

Intern
1 декември 2007
112
7
на тој што имаш интернет треба да имаш 2 мрежни картички , плус свитч да има дели на другите 2 компјутери , ама од диал уп нема многу да добиеш
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Имам на располагање исдн рутер и сакам да поврзам диал-ап Интернет така што не ми е јасно дали може да се направи мрежа од три компјутери на едниот има модем а другите со свич да примаат Интернет?Како ке оди тоа? Со апаратчето од исдн сто се поврзува?Поздрав[/QUOTE

Jas potpolno ne te razbiram.
Prvo kazi sto model e ISDN rutero.
Vtoro neli imas ISDN ruter zaso sega ti treba PC so modem da im dava internet na dvata drugi kompjutera koga imas ISDN ruter.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,563
Членови
30,069
Најнов член
Кристина Ставрева
На врв Дно