1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како до .еxe

Дискусија во форумот 'Visual Basic' започната од Jovan.74, 12 Август 2010.

 1. Jovan.74

  Jovan.74
  Intern

  209
  6
  6 Јуни 2010
  Машко
  Направив една мала десктоп апп. во MS Visual Basic 2008, ама како да ја искомпајлирам како exe ?
   
 2. Jovan.74

  Jovan.74
  Intern

  209
  6
  6 Јуни 2010
  Машко
  Го најдов решението :)) Ако на некој му помогне: Го има во My Documents :LOL:
   
 3. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Направи или најде готов код, па незнаеш како да го искомпајлираш? :zbunet3:
   
 4. Jovan.74

  Jovan.74
  Intern

  209
  6
  6 Јуни 2010
  Машко

Сподели

Вчитување...