• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како до емаил????????

  • Ја почнал/а темата
  • #1

demon de vil

Intern
21 април 2008
13
0
www.facebook.com
E-mail на Sony Erricson T290i

Сакам да ве прашам нешто: имам Sony Erricson T290i и сум на Cosmofon, а сакам да го гористам емаилот што го има телефонот, но незнам како да го подесам.
Маилот ми е на Yahoo!
Па го молам секој кој што знае како да можам да си проверувам пошта од мобилниот, нека ми пише..
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
За проблемот: Yahoo! Mail не поддржува POP3 или IMAP ако си на обичниот (верувам дека е така).
Со други зборови, неможе да се направи Yahoo! Mail пораките да ти стигаат на мобилниот.

Workaround: Ако сакаш, можеш да пристапиш на мејлот преку Web Browser-от што го има вградено на твојот модел, али биди внимателен, WAP интернетот многу цеди.

За модераторите: Преместете ја темата во Мобилни.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,704
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно