1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како до добро СЕО за Македонија?

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од Futurelakimens, 8 Септември 2019.

 1. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,008
  536
  12 Април 2017
  Машко
  Здраво,

  Имам едно прашање. Како постигнувате добро СЕО на македонски сајт за македонски читатели?

  Првично гледам неколку бариери:
  • Неможе да се направи добар локален keyword research (не нема како locale)
  • Алатки за СЕО како некои на Neil Patel не работат како што треба
  Е сега јас не сум експерт за СЕО, па ме интересира вие што мислите.
   

Сподели

Вчитување...