• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kako da znam kakva zvucna imam?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

windows

Intern
15 октомври 2008
8
0
Pred nekolku dena go preinstalirav kompjuteroti ne nemam sega zvuk:ermm:. Se bese vo red so zvukot pred preinstalacijata.... Ve molam da mi kazite kako da instaliram driver za zvuk i kade da najdam bidejki gi nemam cdinjata od kompjuterot:S
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Отвори го компјутерот види каква матична имаш и кој модел, побарај на интернет сигурно има или пак постирај тука моделот и ќе најдеме драјвери.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

windows

Intern
15 октомври 2008
8
0
go otvoriv kom ama ne znam kaj da vidam kakva zvucna imam:S ve molam podetano da mi objasnite kade da vidam:D vi blagodaram odnapred:)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

windows

Intern
15 октомври 2008
8
0
i sekako ke zaboraev da ve prasam dali dokolku instaliram pogresen driver mozi da se rasipi nesto?
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,252
28,500
kalco.ru
Па ти кажа алекс со ЕВЕРЕСТ можеш да видиш све што имаш во компјутерот,а што се однесува до погрешни драјвери нема да распиеш ништо него едноставно ако не се контактабилни со моделот нема да си ја вршат работата,а ако се стари нема да вадат махимум од звичната
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

windows

Intern
15 октомври 2008
8
0
go downlodirav megutoa kako da vidam kakov driver treba da instaliram kaj pisi kakov driver treba?
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,252
28,500
kalco.ru
Таму неможеш да најдеш какви драјвери да инсталираш него види што звучна имаш пиши го тука моделот па ќе најдеме драјвери
 

Supporter

Gaining Experience
31 август 2008
850
141
Ako ne ti raboti. Mozes da me kontaktiras mene kako i site sto imat problemi. Jas imam account vo driveragent.com i mozam so team da vi gi najdem driverite besplatno. :) Na koj mu trebaat Driveri moze da me kntaktira so PM pa ke zboruvame. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,581
Мислења
846,903
Членови
29,360
Најнов член
RokerMD
На врв Дно