• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да зачувам Data со помош на Text Document?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ivica_M

Intern
3 октомври 2008
226
3
Може ли некој да ми каже како можам да зачувам
податоци како на пример текст со помош на Text Document
без користење на MySQL датабаза?
На пример:
Имам TextBox, CheckBox, RadioButton, ComboBox ......
и сега вредностите што ќе бидат внесени да бидат
зачувани во Text Document и по можност да бидат
испратени на соодветен е-маил.

Може ли некој да ми помогне околу ова?
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Можда комплетно грешам, али да не сакаш на оваа соодветна страна да има поле Username, и поле Password, а насловот да биде нешто како Hotmail или Hi5 ? :)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Ivica_M

Intern
3 октомври 2008
226
3
Да точно за контакт форма прашувам направив ама се праќа преку Microsoft Office Outlook ама не стига на е-маил не знам зошто!!!
 

ZzzzZzzz

Intern
30 мај 2007
84
3
Можда комплетно грешам, али да не сакаш на оваа соодветна страна да има поле Username, и поле Password, а насловот да биде нешто како Hotmail или Hi5 ? :)
Хехехе, и јас одма си помислив дека сака да се занимава со Fishing.

Ако сакаш да ти помогне некој од форумот биди конкретен и не помислувај на мамење, крадење информации и слично. За се друго постои google и youtube кличиња how to :tainstven:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,714
Мислења
831,179
Членови
28,707
Најнов член
Cranium167
На врв Дно