1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Како да вратам избришан фолдер ?

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Tawe, 9 Септември 2011.

1. Tawe

Tawe
    Gaining Experience

498
    154
    12 Август 2011
    Машко
    ChipТuning
    Имав еден фолдер на десктоп, но направив бекап на windows-от од зачуван backup image file од претходно. Со него го избриша само Disk C, и фолдерот го изгубив, а многу ми е важен.

Има ли некој начин да се врати, некој програм или слично ? Значи не е форматиран, туку направено е бекап.

2. petre.dimov

petre.dimov
    Gaining Experience

918
    234
    27 ноември 2008
    Машко
    Software developer
    Пробај : C:\Users\TvojotAccount\ Desktop дали го има , ако го нема пробај со search.

3. Steff_Maja

Steff_Maja
    Practice makes perfect

4,144
    1,690
    30 Мај 2010
    Одговорот нема врска. Како прво не знаеш за каков Виндовс станува збор. Дали е XP, Vista или 7. Патекава за XP не е таква.

А како друго, како може да го има фајлот кога е направена "преинсталација" со сликата.

Единствено ти е да пробаш со Recovery софтвери кои ќе мора да ги побараш на пиратски страни бидејќи скоро сите се плаќаат. Е сега ќе мора и да пробаш со повеќе програми бидејќи некои можеби нема да можат да вратат, ама можеби некој ќе се најде што ќе ти заврши работа.

4. Tawe

Tawe
    Gaining Experience

498
    154
    12 Август 2011
    Машко
    ChipТuning
    Завршив работа со FileScavenger (најдов Professional Licence). Скоро се ми врати (PDF, EXE, RAR, VCard, PNG) дури можев да вратам околу 400 песни што сум ги избришал со којзнае кое претходно форматирање :)

5. Steff_Maja

Steff_Maja
    Practice makes perfect

4,144
    1,690
    30 Мај 2010
  6. petre.dimov

petre.dimov
    Gaining Experience

918
    234
    27 ноември 2008
    Машко
    Software developer
    Не знаев за што станува збор , мислев дека е WIN-7.

Сподели

Вчитување...