1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да вратам избришан фолдер ?

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Tawe, 9 Септември 2011.

 1. Tawe

  Tawe
  Gaining Experience

  498
  154
  12 Август 2011
  Машко
  ChipТuning
  Имав еден фолдер на десктоп, но направив бекап на windows-от од зачуван backup image file од претходно. Со него го избриша само Disk C, и фолдерот го изгубив, а многу ми е важен.

  Има ли некој начин да се врати, некој програм или слично ? Значи не е форматиран, туку направено е бекап.
   
 2. petre.dimov

  petre.dimov
  Gaining Experience

  918
  234
  27 ноември 2008
  Машко
  Software developer
  Пробај : C:\Users\TvojotAccount\ Desktop дали го има , ако го нема пробај со search.
   
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,144
  1,690
  30 Мај 2010
  Одговорот нема врска. Како прво не знаеш за каков Виндовс станува збор. Дали е XP, Vista или 7. Патекава за XP не е таква.

  А како друго, како може да го има фајлот кога е направена "преинсталација" со сликата.

  Единствено ти е да пробаш со Recovery софтвери кои ќе мора да ги побараш на пиратски страни бидејќи скоро сите се плаќаат. Е сега ќе мора и да пробаш со повеќе програми бидејќи некои можеби нема да можат да вратат, ама можеби некој ќе се најде што ќе ти заврши работа.
   
 4. Tawe

  Tawe
  Gaining Experience

  498
  154
  12 Август 2011
  Машко
  ChipТuning
  Завршив работа со FileScavenger (најдов Professional Licence). Скоро се ми врати (PDF, EXE, RAR, VCard, PNG) дури можев да вратам околу 400 песни што сум ги избришал со којзнае кое претходно форматирање :)
   
 5. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,144
  1,690
  30 Мај 2010
 6. petre.dimov

  petre.dimov
  Gaining Experience

  918
  234
  27 ноември 2008
  Машко
  Software developer
  Не знаев за што станува збор , мислев дека е WIN-7.
   

Сподели

Вчитување...