1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да вклучам програма со помош на CMD!?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од n3L0, 21 Јули 2009.

 1. n3L0

  n3L0
  Intern

  6
  0
  10 Мај 2009
  Како да вклучам програма со помош на CMD!?
  :zbunet3:
   
 2. angel485mk

  angel485mk
  Gaining Experience

  267
  60
  26 Март 2008
  Машко
  Со командата START мислам дека беше :p
   
 3. Drash

  Drash
  Intern

  252
  3
  14 Јули 2007
  Машко
  Само напиши ја патеката до програмата
  пр. "C:\Program Files\program.exe"
   
 4. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Ќе пишеш start и името на exe-то. Само прво мораш да дојдеш локацијата каде што се наоѓа тоа што сакаш да го стартуваш со командата cd

  Еве ти пример за стартување винамп од десктоп:
  [​IMG]
   

Сподели

Вчитување...