• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да ви светкаат диодите....

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Jano

Intern
8 февруари 2008
281
11
Како да ви светкаат диодите на вашата тастатура во ритамот на вашата омилена песна.

1.Чекор мора да имате Winamp.
2.Го симнувате Visualization_Key_led кој е бесплатен.
3.го инсталирате.
4.Пуштате преку Winamp песна и притискате Ctrl P тогаш ке ви се отвори Winamp Preferences.
5.Вие одите во Visualization >> start.
6. Изгасете сиалици да има ефект:D
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Хехе,интересно,како диско е ова :)) браво за туторијалов + реп :)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Хммм.... интересЕн плАгин амА Само за 2 минутИ :LOL::LOL:

1.Доколку куцате тЕкст, ќе имате пробЛЕм со малИ, големи букви :D CapS locK уклучУВа и исклУчувА randOm (погледНетЕ како изгледА мОјов пост)
2. ДоКолКу ја корИстите нумеричКата тастатура пОвторно ќе иматЕ проБлем бидЕјќи заедНО со треПкањетО на диоДата тАка И ТастаТурата работи/неработи rAndoM :D

InterEstiNg but, no tHanks! Not for me. :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Jano

Intern
8 февруари 2008
281
11
ееееее

Хммм.... интересЕн плАгин амА Само за 2 минутИ :LOL::LOL:

1.Доколку куцате тЕкст, ќе имате пробЛЕм со малИ, големи букви :D CapS locK уклучУВа и исклУчувА randOm (погледНетЕ како изгледА мОјов пост)
2. ДоКолКу ја корИстите нумеричКата тастатура пОвторно ќе иматЕ проБлем бидЕјќи заедНО со треПкањетО на диоДата тАка И ТастаТурата работи/неработи rAndoM :D

InterEstiNg but, no tHanks! Not for me. :)
Па додека слушаш музика не пишуј на тастатура:LOL: иначе и за мене не е:D
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,267
320
НајКул бе браТе, супЕр Си Е ова плагИнчЕ. НаВистинА ми прави мЕрак. :D:D:D
Држи репутација од мене. :)
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Јап, добар е плагинов, и БТЊ, другиве, шо очекувавте, топла вода да ви измислат за да немате проблем со буквите?
 

KoFa

Intern
29 јануари 2008
39
1
ХаХа закон е...:D
Едно прашање... Можи вака да се случи нешо и да не работат поке диодите? Пр. Ако го правам ова 30 мин.?
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,267
320
ХаХа закон е...:D
Едно прашање... Можи вака да се случи нешо и да не работат поке диодите? Пр. Ако го правам ова 30 мин.?
Мислиш да ти прегорат сијаличките? Хахах ЛЕД диодите работат на друг принцип од обичните сијалички, ќе ти траат со години вака светење. :D
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Абе не се секирај,рокај музика и нека рокаат диодите,мене по цел ден ми светат и ништо не им се десило :))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

Jano

Intern
8 февруари 2008
281
11
Диодите прегоруваат само ако им поврзеш појака струја:)
за трепкање не би требало.
 

sdarko

Gaining Experience
28 септември 2008
1,051
64
Јас направив мала модификација. Ја растурив диодата и поврзав наместостандардните едни подобри и појаки диоди кои светат посилно и плаво. Немате појма кое чувство е.
 

Fico

Intern
9 март 2008
251
14
хехех јака ствар.
Па имате и опција Stop, кога треба нешто да се куца, што е тука проблемот. За чилинг е супер
 

zlatkogv

Intern
5 декември 2007
206
6
А што ако слушаш музика и во исто време четуваш. Јас мислам дека не е тоа тоа....:p

Како и да е, ова не е за мене
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Интересно туторијалче... Само не сум сигурен дали на лаптоп работи ова?
Ај ќе го пробам, па ќе кажам. :)
 

kamikaza333

Gaining Experience
3 јануари 2009
320
56
Кочани
Интересно, а со кои верзии на Винамп работи пошто кај мене на најновата не работеше па сега ја реинсталирам.
 

kamikaza333

Gaining Experience
3 јануари 2009
320
56
Кочани
Ок е СЕга си РаБоте СУПеР е. дО ИНСТАЛаЦиЈаТА Е БИЛО
СО рЕИНСТАЛАЦИјАТа Се Е ВО РЕД. и БаШ Е иНтереСНО.
 

Busav

Intern
10 ноември 2008
595
21
ЕЈ СУпеР сЕА ќе си пРАвам ЖуРКА дОМА:)):)):)) реЕП оД меНЕ:p
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,267
320
Тоа со диодите навистина е јака ствар. Јас ставив на Scroll Lock и на Caps Lock такви диоди, дека caps lock не го користам ама баш никогаш нема да ми смета, и ептен е бесно вака. Само што наместо сини диоди ставив едни бели, и со изгасен монитор, тастатурава, музика до даска пиво пички абе убавини бе пу пу... :D:D:D:D
 

Noobie_(n0t)

Intern
16 октомври 2010
31
3
Средната сијаличка е за ниските тонови :LOL:
Интересна работа :bravo:

Левата очигледно трепка на средните, и десната на високите. :LOL: :LOL: :)) :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,760
Членови
28,229
Најнов член
redstone
На врв Дно