• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да тргнам бан кога некој ќе ме банира на Chat

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Dragan_Drazo

Intern
16 мај 2008
95
2
како да тргнам бан кога некој ке ме банира на chat ако знаете некоја програма дај те ми линк
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Na mirc ne mozes sam, edino ako imas acc:D
Tie operatorite na #macedonia se maloumni kopilinja po 10-12 godinki i mavaat banovi na sekoj sto ke im tekne
Ja micot go zaboraviv veke i onaka nema nisto intereso :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Na mirc ne mozes sam, edino ako imas acc:D
Tie operatorite na #macedonia se maloumni kopilinja po 10-12 godinki i mavaat banovi na sekoj sto ke im tekne
Ja micot go zaboraviv veke i onaka nema nisto intereso :)
ehe.. Nemoj taka.. :D
7 godini userot moj ( ganjafarmer ) imashe access na #Macedonija, pa taka da poleka.. :D:D
Inaku ne se 10-12 godishni tuku se povekje.. Barem pred 2 godini ne bea tolkavi..
Inaku, rechisi nikogash ne se dava ban for no reason.. Mora da ima prichina.. Dali e do ident, dali do nick, zabranet kanal, dali poradi invent, dali flood, dali vulgarnosti, dali na nekoj od @ neshto mu imash recheno :D i ect..
Na ohrid seushte imam access iako vekje neznam kolku vreme nemam vlezeno vo opshto na undernet, i vo globala po 10 ban-a dnevno mavav, od koj samo 1 mozhebi beshe for No reason..
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Може... Дудлај за ацес на каналот .. друго нема решение .. т.е. ако има gnuworld на каналот
 

GargamelX

Intern
19 јануари 2008
51
1
има решение. Побарај му на некој Оператор што има acc да ти го тргне!:)
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Da vi kazam pravo mene i da mi savat ban ic ne mi e gajle, kaj grckite kanali od koga imam ban pa so deka
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
А на #macedonia се делат банови без никаква причина од никот Met` со user: DeTi е какви се го држат каналот macedonia:ua:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,863
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно