• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да ставиме боја во потписот.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Сигурно сте забележале дека неможе да се стави боја во потписот,темата,постот итн,а доколку сакате да ставите боја,еве едно мало туториалче како да го направите тоа:

Отидете во Кориснички CP,потоа во Измени потпис,напишете што сакате и потоа околу текстот што сакате да ставите боја ставете го следниов таг:

[COLOR="Боја..."]Потпис...[/COLOR]

Потоа отидете на странава тука,одберете си боја и кодот од бојата вметнете го тука: [COLOR="Боја"]Потпис...[/COLOR].

Ова не значи дека со овој таг може да ставате боја само во потписите,туку може во пост,тема итн.Тоа се прави на истиот начин,како претходниов.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
може и едноставни бои само како такви да се напишат

red green blue white white orange black

немора да се мачите со код за боја
you get my point
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
@MetalGear но со букви се ограничени боите,немаат многу избор во боите,а вака можат да бираат милион бои :)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
да но тоа го реков сега
[COLOR="Боја"]Потпис...[/color] се памти многу лесно
и боите ги знаете на англиски
така да за вакви текстови доволни се и тие стандардните

ептен само доколку на некого му треба баш некоја нијанса тогаш да нека бара

бтњ има многу повеќе од милион:rolleyes:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,032
Мислења
854,811
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно