• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Како да ставам страна на интернет?

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Ке си најдеш хостинг сервер.www.mkhost.com или друг каков што сакаш
Откако ке ти дадат јузер и пасворд ти ке се логираш во контрол панелот
И ги уплоадираш страните прво.Доколку имаш слики на страната(во зависност како ти е крстен фолдерот со сликите)ке креираш фолдер ист на име како на компјутерот(кај сликите од страната)и ке ги уплоадираш.И се така.

Ако не разбра???,ке се потрудам да ти објаснам со слики
 

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1.687
341
Se registriras na mkd.net.
Odis kontrolen panel(prvo se logiras).
Potoa kje odis vo fajl menager.
Klikas na kaci fajlovi i fajl po fajl kje odbiras za da kacis.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
najlesno e so nekoj ftp client naravno dokolku imas podrska za ftp ili sftp
ligiranje e isto vnesuvas adresa user i pass
na toj nacin ke mozes da pravis upload na poveke fajlovi.folderi od ednas a kako cpannel
ako ti treba nekoja pomos prati mi pm
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.139
Мислења
894.124
Членови
31.856
Огласи
326
Најнов член
MajkaTi
На врв Дно