1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да ставам страна на интернет?

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од arjan, 22 Февруари 2008.

 1. arjan

  arjan
  Intern

  123
  0
  25 Јануари 2008
  koga ke izrabotam web strana na office Publisher 2007 kako da ja stavam na internet:chudenje::chudenje::chudenje:
   
 2. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Ке си најдеш хостинг сервер.www.mkhost.com или друг каков што сакаш
  Откако ке ти дадат јузер и пасворд ти ке се логираш во контрол панелот
  И ги уплоадираш страните прво.Доколку имаш слики на страната(во зависност како ти е крстен фолдерот со сликите)ке креираш фолдер ист на име како на компјутерот(кај сликите од страната)и ке ги уплоадираш.И се така.

  Ако не разбра???,ке се потрудам да ти објаснам со слики
   
 3. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Kje odesh na mkd.net i kje si zemesh free hosting i kje si ja uploadirash web stranata :)
   
 4. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,670
  330
  8 Мај 2007
  Se registriras na mkd.net.
  Odis kontrolen panel(prvo se logiras).
  Potoa kje odis vo fajl menager.
  Klikas na kaci fajlovi i fajl po fajl kje odbiras za da kacis.
   
 5. arjan

  arjan
  Intern

  123
  0
  25 Јануари 2008
  ama jas veke imam otvoreno web sajt na website free ama izrabotiv neso na word i sakam da ja stavam na stranata
   
 6. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Pojasni? Ne te razbrav... Imash napraveno user ? ili ? Sakas li da vmetnesh nesto vo vekje postoeckata strana?
   
 7. arjan

  arjan
  Intern

  123
  0
  25 Јануари 2008
  sakam da vmetnam neso poveke na stranata ima napraveno user
   
 8. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Logiraj se na userot i uploadiraj ti html fajlovite
   
 9. arjan

  arjan
  Intern

  123
  0
  25 Јануари 2008
  a mozam da stavam chat na taa strana
   
 10. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  IRC chat applet ili ? Inache da, na mkdnet moze da se zakace IRC chat applet
   
 11. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,992
  504
  14 Април 2007
  Машко
  najlesno e so nekoj ftp client naravno dokolku imas podrska za ftp ili sftp
  ligiranje e isto vnesuvas adresa user i pass
  na toj nacin ke mozes da pravis upload na poveke fajlovi.folderi od ednas a kako cpannel
  ako ti treba nekoja pomos prati mi pm
   
 12. arjan

  arjan
  Intern

  123
  0
  25 Јануари 2008

Сподели

Вчитување...