• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да ставам слика?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Jano

Intern
8 февруари 2008
281
11
veke podolgo vrema se obiduvam da stavam slika>
no ne mi uspeva moze pomos? -odnapret blagodaram!-
 

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
kakva slika na desktop??

i korektiraj ja temata imas a namesto s alika a treba slika ja se zacudiv so ke bese toa alika program li nekoj?
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Како што кажа Алекс, и да, треба да сликата да ги има бараните димензии и големина.. Кај што се менува аватарот, пишува кои се максималните дозволени, ако твојата слика е поголема, треба да ја намалиш со некој програм (како на пример Photoshop)
 

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
on celo vreme odel na izmeni go profilot :LOL:
a slikata da ja smalis leeeesnooo
ovaa ja so ja imavbese 1200 na 900

moze da se smali so microsoft office picture manager
toj kaj site go ima so windows-ot mislam
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,986
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно