• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да ставам пребарувач кој ке пребарува само на мојата страна

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Dr.XaYC

Intern
11 февруари 2008
65
0
Како да ставам пребарувач кој ке пребарува само на мојата страна
 

SuperMiki

Intern
12 август 2008
90
0
Dodaj go tvojot sajt na http://www.google.com/addurl/
Potoa pocekaj nekolku dena i dodoj go sledniov kod,izmedu <body> </body> sekako.

Код:
<FORM method=GET action="http://www.google.com/search">
<input type=hidden name=ie value=UTF-8>
<input type=hidden name=oe value=UTF-8>
<TABLE bgcolor="#FFFFFF"><tr><td>
<A HREF="http://www.google.com/">
<IMG SRC="http://www.google.com/logos/Logo_40wht.gif"
border="0" ALT="Google"></A>
</td><td>
<INPUT TYPE=text name=q size=31 maxlength=255 value="">
<INPUT type=submit name=btnG VALUE="Google Search">
<font size=-1>
<input type=hidden name=domains value="tvojotsajt.org"><br><input type=radio name=sitesearch value="">Svet <input type=radio name=sitesearch value="tvojotsajt.org" checked> tvojotsajt.org<br>
</font></td></tr></TABLE>
</FORM>
 

makedonce

Intern
12 април 2007
609
11
www.tracker-mk.org
Може ли некој да даде html код за пребарувач кој ке пребарува само на мојата страна зошто не видов освен Search Engine Studio но ако има некој подготвен на македонски ќе е супер

фала многу
 

makedonce

Intern
12 април 2007
609
11
www.tracker-mk.org
Чекај малку ова е за да бара во google мене ми треба да бара во мојот сајт ако имам ставено песна на 5 страница пример да ја најде кога ќе го напишам името ..... мене таков search ми треба
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Па тоа е тоа. :)
Ќе ти побара листа на страници кои сакаш да ги пребарува, едноставно стави ја твојата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно