• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

kako da stavam ban na mojot server

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
Обично тешко иде тоа. Може да го банираш по IP адреса ама тоа може да го смени (ќе се реконектира на Интернет) или но ник ама тоа исто така е менливо. Најдобро ако е можно (зависи од игрицата) е да имаш сервер со лозинка па само другарчињата со покани да може да се закачуваат
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5
8 ноември 2007
81
0
za cs server...

a mozam li da baniram preku serverot sto mi e napraven neli tamu ima ban ili kick,na igracite
jas probuvav da ge baniram ama pak si se konektiraat,samo kick mozam da im dadam
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
za cs server...

a mozam li da baniram preku serverot sto mi e napraven neli tamu ima ban ili kick,na igracite
jas probuvav da ge baniram ama pak si se konektiraat,samo kick mozam da im dadam
Доколку имаш инсталирано amx мод... и преку преку него ќе можеш сите команди даги извршуваш...

пиши amx_help и ќе ти излезат сите команди кои ги има амх модот.

Поздрав.
 

BoXeR

Intern
14 мај 2008
58
0
i mene istoto mi se slucuva. neam amx mod tuku obi4en server i samo mozam da kiknuvam a da baniram nemozam nezz zs?
 

Aleksandar!

Gaining Experience
29 јули 2010
535
169
За да банираш преку console мора да имаш AMX MOD а инаку преку DEDICATED SERVER има опција за бан или за кик а тоа што викаш дека се повторно конектираат е само со реконекција на рутерот (модемот) .
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,714
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно