• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да спојам партиција?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
Ме интересира како да спојам партиција? Направив мала партиција и сега сакам да ја спојам со друга поголема, но неможам. Partition Magic воопшто не ми работи, како можам на друг начин?
однапред фала
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Преместено во Софтвер, Генерална Дискусија ... И да пробај со Partition Magic или ако си на Линукс, gpedit
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,059
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно