• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Kако да симнувате повеќе фајлови од рапидшер во исто време!!

Статус
Затворена за нови мислења.

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Сите знаеме дека рапидшер е најдобар сајт за хостирање на фајлови!!!
Доколку сакате да симнувате повеќе фајлови во исто време од рапидшер треба да купите премиум акаунт!!
Епа доколку немате пари(не верувам)не сакате да давате пари за премиум акаунт на рапидшер треба да го направите следново:

1) Исчистете ги сите cookies (Колачиња)од вашиот пребарувач.

2) Отворете на конзолата за команди (Start - Run - cmd.exe)

3) Пишете ги следниве команди:

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

4) Исклучете ја конзолата за команди и симнувајте повеќе фајлови од еднаш од рапидшер!!

Забелешка:
За секое следно симнување од рапидшер мора да го направите истото!!

Поздрав
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Сигурен си?
Работи.Ај пробај уште еднаш!!Мене ми работи!!:)
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Сите знаеме дека рапидшер е најдобар сајт за хостирање на фајлови!!!
Доколку сакате да симнувате повеќе фајлови во исто време од рапидшер треба да купите премиум акаунт!!
Епа доколку немате пари(не верувам)не сакате да давате пари за премиум акаунт на рапидшер треба да го направите следново:

1) Исчистете ги сите cookies (Колачиња)од вашиот пребарувач.

2) Отворете на конзолата за команди (Start - Run - cmd.exe)

3) Пишете ги следниве команди:

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

4) Исклучете ја конзолата за команди и симнувајте повеќе фајлови од еднаш од рапидшер!!

Забелешка:
За секое следно симнување од рапидшер мора да го направите истото!!

Поздрав

Da bi trebalo da rabote ako si so modem povrzan na kabelski ili DSL internet ali ako si so ruter vrzan kompjutero ke ja obnove IP adresata koja ja dobiva od rutero 192.168.1.x na pr.
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Ama internet IPto ne se menuva... zatoa pak nemoze ili pak na kablovskiot internet.. tie imaat staticna

So znam kaj mene imam ADSL na mt.net koa mi bese povrzano so modem zimase razlicni IP adresi so sekoe naredno konektiranje, momentalno imam povrznano ruter i za da simnuvam od rapidshare go resetiram samo rutero on si zima razlicna Ip adresa a za na kabelski ne znam nekoi se staticni nekoi provajderi davaat dinamicki ip adresi
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Epa toa da... ama nemozes da resetirash konekcijata kaj tebe a da si preku ruter i nova inet IP da imash
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Јас сум на кабловски и кај мене работи малце модифицирано т.е. немора да цекам со саати за да можам да симнувам пак. Со овој метод ра рандомирам ИП адресата и идам даље, а и некако нелогично ми е. Како ке ставиш повеќе фајлови одеднаш кога правиш ipconfig /release за да земеш нова ИП а во тој момент губиш врска со www и автоматски ти се прекинува претходниот фајл
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Rapidshare никогаш нема да успеете да го прелажете 100% :)))

Комотно може да се симнуваат фајлови 1 по друг. Ова е ако сте на рутер.

1, Симнете 1 фајл
2, Исклучете го рутерот од струја и повротно уклучете го.
3, Оп сега може па да симнам!
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
@hijackhacker

Ова работи само на интернет каде провајдерот дава различна IP адреса при секое конектирање.
 

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
810
850
Комотно може да се симнуваат фајлови 1 по друг. Ова е ако сте на рутер.

1, Симнете 1 фајл
2, Исклучете го рутерот од струја и повротно уклучете го.
3, Оп сега може па да симнам!

А што е со тие кои се на кабелски интернет ? :chudenje:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Код:
- koristi torrent - za golemite programi, filmovi
Да ама, пази треба да гледаш кој торент е колку апдејтуван!!
Така ја еднаш сакав да симнам програм 600 мб и стигна до 300 и оп готово.повише не мрда!!
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
jluge a jmalku pogiglajte ke do najdete odgovorot
ne bi kazuvam tuka bidejki ne e mesto
duri i da mozes eden po eden fajl da simnuvas pak puno vreme ke ti treba
mozes da simnuvas poveke od ednas bes da go reseritas ruterot /modemot
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
289
San Francisco
www.linkedin.com
Rapid.Hacker.v3.0Final.by.xyr0x со вклучен Proxy switcher
или пак RapidShare Time Resetter за да немора да ги куцате командите секој пат, туку само го стартате програмцето и автоматски се изврсуваат

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

несто како .bat му доаѓа

...РАБОТИ САМО СО ДИНАМИЧКИ АДРЕСИ ПРЕКУ МОДЕМ
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Такви трикови не помагат на тие што имат статични ип адреси и џабе трошење време...
За тие што имат статична ип адреса треба да купат акаунт.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.669
Мислења
889.393
Членови
31.510
Огласи
36
Најнов член
Tanya666
На врв Дно