1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да симнам видео од BBC.com со jDownloader?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од skullmonkey, 19 Април 2018.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,858
  2,984
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Пробувам да симнам едно видео кое ќе биде уште 7 дена онлајн ама ми дава GEO-Block.
  Има некој искуство со заобиколување на оваа рестрикција? Пробав до Hola proxy и преку броузер можам да го гледам, ама не и да го симнам.
  Идеи?
  Фала!
   
 2. karo

  karo
  Intern

  11
  0
  20 Јуни 2011
  Птобај со овој впн
   
 3. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  555
  346
  26 Февруари 2012
  Машко
  Пробај со Opera Browser, имат VPN самата, ја користам кога ми дава "капча" или не сака да отвори нешто ради регионот...
   
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,858
  2,984
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Како оди ова? Само годишни плаќања има? Нема месечно?
  Исто корисење на ВПН преку она вграденото на Windows 10 или други заебанции е?
   
 5. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  983
  597
  8 Август 2017
  Машко
  Која верзија ја користиш на јдаунлоадер, нели имаше блокада за пиратерија ставено?
   
 6. karo

  karo
  Intern

  11
  0
  20 Јуни 2011
  Симнија апликацијата па имаш 24 часа триал 100% ќе ти завтши работа
   

  Прикачени датотеки:

 7. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,858
  2,984
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ова е апликација што ти го праи пцто цело да е под прокси? Кул. Ќе пробам.
   
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,858
  2,984
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  2ка. Башка не е пиратерија ова. Не сум им во зона инаку е фри.
   
  На Enquito му/ѝ се допаѓа ова.
 9. karo

  karo
  Intern

  11
  0
  20 Јуни 2011
  Да ја имам користено за слични работи супер е
   
 10. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,462
  5,010
  21 Јануари 2009
  Шо напраи, го симна ли? @skullmonkey
  Дај линк кое видео е.
   
 11. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,858
  2,984
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  @kirev ми го симна од некој торент сајт за Англиски ствари. :)
   
  На kirev и Avid им се допаѓа ова.
 12. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,729
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Welcome to TVCUK | TVCUK е закон...
   
  На Avid и skullmonkey им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...