• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kako da simnam pesni?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Maca

Intern
13 март 2008
1
0
aj nekoj moze da mi kaze cekor po cekor kako da simnuvam pesni, ama prvo nekoja programa za siminjanje moze
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Напиши го името на песната и изведувачот на Google search bar-от и пробај да најдеш бесплатен сајт каде ја има песната за симнување. Исто така можеш да пробаш со некој софтвер за File Sharing.
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
jas da ti kazam kako simnuvam:
instalira si go limewire i posle samo pisam imeto ili izveduvaco i traze i ko najde jas samo klik dva pati i gotovo.
 

leopard

Intern
13 март 2008
60
5
Јас ти го препорачувам Bearshare. Слободен од вируси и тројани. Limewire е исто така добар но изложен си на многу опасност
 

The JordaN

Intern
26 март 2008
13
0
Ќе си инсталираш "LimeWire PRO 4.16.4" или "eMule" мој избор, и ќе си симињаш после што сакаш :bye1:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Ќе си инсталираш "LimeWire PRO 4.16.4" или "eMule" мој избор, и ќе си симињаш после што сакаш :bye1:
Lime Wire Pro е верзија која се наплаќа. Anyway http://www.limewire.com и симни си ја бесплатната верзија, после тоа само треба да го стартуваш, одбираш аудио, пишуваш име на песната/изведувачот во соодветните полиња и уживај во музиката :D
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
хаха... точно
дури сега видов дека дечкиве продолжиле на тема која ја дискутирале пред 2 недели :)
ама нема веза.. ќе му послужи на некој друг ако не нејзе
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Lime Wire Pro е верзија која се наплаќа. Anyway http://www.limewire.com и симни си ја бесплатната верзија, после тоа само треба да го стартуваш, одбираш аудио, пишуваш име на песната/изведувачот во соодветните полиња и уживај во музиката :D
Inace mozes da si go zemes i Lime wire pro za bespari :p Se sto treba e po instaliranjeto na besplatniot lime wire vo search ke si pises lime wire pro, i ke si najdes od nekoj koj veke go ima, i i i ke si go simnes. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,560
Мислења
823,347
Членови
28,067
Најнов член
Dacmac92
На врв Дно