• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да симнам Flash анимација?

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Во кодот можеш да ги побараш елементите кои имаат наставка .swf и да си ги симнеш како сакаш. Со wget на пример.

Ако не ти е јасно што зборувам, полесен начин ти е да си ставиш некој додаток, во случајов за Firefox, Sothink SWF Catcher for Firefox 2.0 - http://www.sothink.com/product/swfcatcher/firefox/ ќе ти врши работа :)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Пробај и со оваа http://unplug.mozdev.org/. UnPlug се вика и мене ми има многу завршено работа, особено со симнување на видеа од кај што не треба ;)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
ma ne ti treba nikakov dodatok
dovolno e ednostavno
otvori go kodot na stranata desen klik view page source
vo nekoi sklucai ne e so nastavka .swf no probaj prvo search .swf ako ima kopiraj go linot vo adresata i save page i tolko
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Или наједноставно, ако е само анимацијата на страната, идеш file, save as... ;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

{gb}

Intern
8 март 2008
50
0
barav ama mene nemi treba vakvi jas sakam da mi odat po desktopot animacii ako znaete dadete link :D

help me!
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
barav ama mene nemi treba vakvi jas sakam da mi odat po desktopot animacii ako znaete dadete link :D

help me!
Малку не те сватив. :chudenje:

Ако сакаш да имаш фалш анимација наместо wallpaper на десктоп, тогаш отвори Notepad и внеси го ова:
Код:
<html><head><title></title>
</head>
<frameset rows='100%,*' border=0><frame name='__main' src='МЕСТО_ЗА_ЛИНК_ДО_ФАЛШ_АНИМАЦИЈАТА' noresize frameborder=0>
</frameset></html>
Зачувај го фајлот како: "wallpaper.html"
Оди на десктоп -> Properties -> Desktop -> Browse...
и пронајди го зачуваниот фајл, Apply -> OK
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,159
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно