1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

како да сетирам унервезално далечинско SKYMASTER

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од maci, 10 Декември 2014.

 1. maci

  maci
  On your way to fame

  2,894
  630
  2 Април 2008
  [​IMG]
  како да го сетирам да работи на тв?
  1.пробав со држење на копчето SET и TV1,лед диодата свети цело време,ставам код(3 броја) и ништо не се случува,диодата свети 10 сек, и се гаси.
  2. ?
  3.?
   
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,107
  10,403
  23 Јануари 2008
  Манга
  Како ставаш код 3 броја? Го знаеш точниот код или ти си пишуваш твој код? :D
   
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,170
  6,271
  27 Март 2014
  sekoj tv si ima razlicen kod. proveri na pakuvanjeto trebada ima tabela so kodovi za poddrzanite televizori.
   
 4. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  848
  620
  5 Јули 2011
 5. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,336
  3,727
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 6. maci

  maci
  On your way to fame

  2,894
  630
  2 Април 2008
  добро бе 3 броја сигурно не ставам од памет :)
  користам друго унервезално веќе 10 год.

  ги имам кодовите од тв то и пак не фаќа.
  мислев процедурата за внесување да не е некоја различна од таа што ја правам.
   
 7. gligor

  gligor
  Gaining Experience

  222
  143
  5 Март 2008
  Машко
  Кодовите не се универзални, секој модел далечинско си користи некои сопствени кодови.
  Ако ги немаш кодовите за ова далечинско, пробај ја опцијата за автопребарување, ќе најде нешто.
  Но од искуство за ресивери тешко дека ќе се погоди да функционира се, како оригиналното.
   
Слични теми
 1. arjan
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  1,995
 2. CyberSpic
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,359
 3. gokica
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,259
 4. bobi2006
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  377
 5. pane96
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  596
Вчитување...

Сподели

Вчитување...