• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Како да сетирам мрежна карта да се конектира со 1 Gbps

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
588
360
Koj saka neka se smee koj saka neka se krsti so leva raka ama ne mi se cekase do utre da kupam klesti i skinav star kabel pa so izolirban gi nalepiv konektroite na noviot... i raboti

20220112_214245.jpg 20220112_213911.jpg
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
588
360
Ке го преврзам утре убаво по пропис, ова е пошто јанѕа ме изеде дали ке работи ко што треба.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,388
10,354
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Koj saka neka se smee koj saka neka se krsti so leva raka ama ne mi se cekase do utre da kupam klesti i skinav star kabel pa so izolirban gi nalepiv konektroite na noviot... i raboti

Погледнете го атачментот 108447Погледнете го атачментот 108448

throw-up-dry-heave.gif

Ако ти е за еден конектор ќе ти позајмам клешти, заврши работа врати ми ги за ден два.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,161
1,049
Скопје
Koj saka neka se smee koj saka neka se krsti so leva raka ama ne mi se cekase do utre da kupam klesti i skinav star kabel pa so izolirban gi nalepiv konektroite na noviot... i raboti

Погледнете го атачментот 108447Погледнете го атачментот 108448
Одлично .. "However" кога ќе почне да ти паѓа брзина и губи конекција ќе треба да ги одлепуваш сите 6 контакти (бидејки нема да знаеш од која губи ) и лепакот што си го ставил ќе ги направи уште полоши контактите (како знам - испробано) и Се полоша и полоша врска ќе имаш...
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
588
360

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно