• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Како да сетирам мрежна карта да се конектира со 1 Gbps

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
595
366
Koj saka neka se smee koj saka neka se krsti so leva raka ama ne mi se cekase do utre da kupam klesti i skinav star kabel pa so izolirban gi nalepiv konektroite na noviot... i raboti

20220112_214245.jpg 20220112_213911.jpg
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
595
366
Ке го преврзам утре убаво по пропис, ова е пошто јанѕа ме изеде дали ке работи ко што треба.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8.651
11.001
Скопје
Koj saka neka se smee koj saka neka se krsti so leva raka ama ne mi se cekase do utre da kupam klesti i skinav star kabel pa so izolirban gi nalepiv konektroite na noviot... i raboti

Погледнете го атачментот 108447Погледнете го атачментот 108448

throw-up-dry-heave.gif

Ако ти е за еден конектор ќе ти позајмам клешти, заврши работа врати ми ги за ден два.
 

Nikola100

Practice makes perfect
30 септември 2019
1.649
1.572
Скопје
Koj saka neka se smee koj saka neka se krsti so leva raka ama ne mi se cekase do utre da kupam klesti i skinav star kabel pa so izolirban gi nalepiv konektroite na noviot... i raboti

Погледнете го атачментот 108447Погледнете го атачментот 108448
Одлично .. "However" кога ќе почне да ти паѓа брзина и губи конекција ќе треба да ги одлепуваш сите 6 контакти (бидејки нема да знаеш од која губи ) и лепакот што си го ставил ќе ги направи уште полоши контактите (како знам - испробано) и Се полоша и полоша врска ќе имаш...
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
595
366

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.664
Мислења
889.237
Членови
31.504
Огласи
35
Најнов член
formula-1
На врв Дно