1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да се смени меморијата на телефон

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од BlackOuttheWoRlD, 13 Јуни 2019.

 1. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Intern

  318
  44
  10 ноември 2017
  Машко
  Друже абе оваа hwtest w нрмој да ми ибрише нешто,едвај сетирав за боотирање некои работи.
  Преку читач ја ставив мемориската на усб 3.0 speed. 20190618_002025.jpg
   
 2. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Intern

  318
  44
  10 ноември 2017
  Машко
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,185
  6,288
  27 Март 2014
  Да ке избрише се што имаш на неа ! Сликите подолу немаат никаква врска со реалноста. Кинез може да направи да ј детектира и како 1тб , иако реално е 16гб.
   
 4. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Intern

  318
  44
  10 ноември 2017
  Машко
  Screenshot_20190620-010255.png изгледа ми е лошо илиме лажат?
  Samsung evo 512gb за 900??
  Некој пробал да нарача од joom?? Screenshot_20190620-011310.png
   
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,282
  12,332
  2 Август 2012
  Машко
  Да му јавиме на Џеф Безос да си ги отвори очите пошто овие од Самсунг му продаваат тродупло поскапи картици.

  Наивен човек..
   
  DrMTR, omegaRED, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,682
  1,728
  8 Мај 2007
  Машко
  опција 1. трол. го оставате да не смрди.
  опција 2. т'п и упорит (што би рекле источните комшии). го оставате да изгори. админи треба да интервенираат и да го тргнат, за да не повлече некој што е само т'п.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,313
  3,139
  12 Јануари 2016
  Машко
  h2testw може да го истестира преостанатиот слободен простор на медиумот, без тестот да биде деструктивен.


  [​IMG]
   
  DrMTR, BlackOuttheWoRlD и на krema им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...