• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да се пуштат игри на Виста?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

srcevadac

Intern
20 јуни 2008
16
0
decki da ve prasam ova igrve na vistava neso ne se pustaa nekoj problem iwsp3.exe has stopped working i se gasat so da praam:D
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Вака:
1. Иди десен клик на играта -> Properties
2.Во Compatability табот одбери го Windows XP и иди ОК
3. Десен клик на играта и иди Run As Administrator
4. Ако и така несака, побарај пачови на нет за играта (најнови)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

srcevadac

Intern
20 јуни 2008
16
0
pa za poveketo eve na primer call of duty 4,splinter cell double agent i drugi
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

srcevadac

Intern
20 јуни 2008
16
0
abe imam jak pc na xp mi se igraa bes problem iam graficka Gforce 1GB 8500 GT
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,086
505
Aha i jas ko imav istijot porblem so Need for Speed - Carbon i so Formula 1 i ne mozed da gi igram ! ! !
Вака, кога излезе Vista-та таа беше некомпитабилна и со некои игри. Need for Speed - Carbon беше меѓу нив, но сигурно до сега е издаден некој patch од страна на EA Games. А Formula 1 колку што знам ја на Vista игра без никакви проблеми. Значи се е до некомпитабинлноста, за сите игри побарајте patch-ови :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,267
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно