• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да се подеси рутер за безжичен?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TATJANSIM

Intern
18 декември 2007
37
0
Imame adsl so modem ruter koj ima konekcija so internet ama sakame i bezzicniot ruter linksis da go podesime za da dava bezzicno internet.
Sto da se podesi na linksisot (na modemot ruter mu isklucivme DHCP)?
Inaku modemot ruter e povrzan so kabel na bezzicniot na portata Internet?
Isto na linksis vo advanced ruting mu podesiv da ne bide gateway tuku sega e ruter.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,565
Мислења
823,423
Членови
28,069
Најнов член
Na$sko
На врв Дно