• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да се направи календар во Dreamweaver

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Buzleski

Intern
12 септември 2008
86
1
Имам еден проблем, почетник сум во Web Design и HTML програмирањето и на мојата web страна сакам да направам календар, Користам Dreamweaver CS3, визуелно го направив календарот но незнам како да го поврзам да работи и да го обележува датумот. Кој знае да ми помогни би му бил од голема благодарност.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Тоа треба да го направиш со некој програмски или скриптен јазик,пробај со оваа готова скрипта.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,051
Мислења
837,646
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно