Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Како да се намести default цена за секоја варијација на продукт?

StalkeR

Нискоградба
5 декември 2009
5.319
6.420
Имам прашање до поискусните, бидејќи јас не успеав да најдам решение...

Имено, се работи за Woocomerce секако, каде за секој продукт сакам да ставам исти варијации и исти цени. Како би го напрвил тоа автоматски, да не избирам атрибути и варијации рачно како и цени на варијациите?
Ако не може цело ова, многу би ми скратило и ако повлекува цени за секоја варијација.

Благодарам.
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.878
1.210
Кога креираш атрибути и после генерираш вариации врз база на тие атрибути, во табот за вариации имаш drop-down и можеш да додадеш цена за сите вариации истовремено. Како што сум барал, нема опција да ставиш исти вариации на секој продукт, мора да ги генерираш, пошто секоја вариација позадински си е како посебен продукт.

1691107447606.png
 

shooter

Gaining Experience
2 март 2010
609
449
На веќе постоечки продукт треба да ги генерираш варијациите. За нов продукт може да копираш еден производ кој ги има истите атрибути и да смениш наслов, слики...
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
45.587
Мислења
945.399
Членови
34.074
Огласи
1.967
Најнов член
colorizedpanda
На врв Дно