1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kako da proveram kolku korisnici imam vo mreza

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од sasemkd, 22 Април 2011.

 1. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  211
  39
  24 Јануари 2010
  kako da proveram preku command prompt so komanda kolku imam prikluceno ip adresi na mojot internet??? sum gi zaboravil komandite kako bea.
   
 2. Branchez

  Branchez
  Intern

  52
  15
  3 Февруари 2011
  Машко
  Хмм, не знам кој е тој твој интернет, ама претпоставувам дека ти треба нешто вакво:

  netstat -n
   
 3. mariomako

  mariomako
  Гостин

  Во рутерот би требало да има нешто како Wireless clients или DHCP клиенти

  Поздрав
   
 4. tomi

  tomi
  Guru

  9,818
  9,058
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
 5. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  211
  39
  24 Јануари 2010

Сподели

Вчитување...