1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да препознаам оригинален Iphone од кинески

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од loris, 12 Март 2010.

 1. krale

  krale
  Practice makes perfect

  2,300
  1,360
  6 Февруари 2009
  Android iOS???
   
 2. Clash

  Clash
  Intern

  116
  10
  18 Јануари 2009
  И двете и андроид и iOS.
   
 3. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  iOS ќе го симнеш преку FailTunes ако имаш FailPhone, Андроидот ќе го симнеш од супорт страната на неговиот производител или пак ако сакаш custom ROM, од форумите на XDA Developers.
   
 4. Clash

  Clash
  Intern

  116
  10
  18 Јануари 2009
  Прашувам за кинески Iphone да му инсталирам Android или iOS, дали може и од каде да ги симнам.
   
 5. darkone

  darkone
  Intern

  29
  8
  3 Декември 2010
  Oд тука може: http://developer.android.com/sdk/android-2.2.html
  Избери си верзија од лево (моментално е 2.2)
   
 6. krale

  krale
  Practice makes perfect

  2,300
  1,360
  6 Февруари 2009
  За кинески?
   
 7. masterficx

  masterficx
  Gaining Experience

  1,345
  349
  5 Јули 2009
  не е тоа толку просто, проверете најпрво каков ром има а потоа ќе се види кој ОС може да се стави
   

Сподели

Вчитување...