• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kako da prenesam pesni na mojot IPOD od kompjuterot?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleksandar-x

Intern
29 мај 2008
47
0
Ne znam mnogu za Ipod-ite, skoro po4nav da koristam, pa zatoa baram pomos vo vrska so kopiranje na pesni od mojot PC.
Kako sto sum informiran od mestoto od kade go kupiv deka ako sakam da vmetnam nekoja pesna ili video na Ipod-od, edinstven na4in ke bide preku web strana na Apple preku koja ke mora da se kupuva sekoja pesna. Ima li drug na4in na koj mozam besplatno da simnuvam ili da koristam nekoj konvertor od .mp3 vo Itunes ?
Blagodaram za Pomosta odnapred...Pozdrav:)
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Па можеш и се разбира дека нема потреба да плаќаш :)
За видео ако сакаш процедурата е следна:
Инсталираш најнова верзија на iTunes и после тоа одиш во File па Add Files to Library и бираш кој видеа сакаш. Откако ке ги отвориш и ке ги ставиш во library кликаш со десно копче на едното од нив и стиска Convert. Тоа ке трае неколку минутки зависи од брзината на компјутерот а и од големината на самото видео. Откако ке заврши конвертирањето ке го приклучиш Ipod-от или iPhone-от ако го немаш тоа сторено претходно и ке ти се отвори главното мени на iPod-от.Од таму ке стиснеш на видео и ке одиш на synchronize и тоа е се . Истото важи и за двд филмови, само што нив ке ги бараш во movies а не во video.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
blagodaram mnogu za pomosta...btw za pesni koja ke bide procedurata?
Па слично е.. ако веќе си инсталирал iTunes стартувај го, кликни на Music и во празниот простор повлечи го фолдерот со песни кои сакаш да ги вметнеш. Ќе почне процесот на внесување и не треба ништо да конвертираш, бидејќи програмот автоматски прави конверт на оние песни што треба да бидат конвертирани.
Тоа е тоа.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Aleksandar-x

Intern
29 мај 2008
47
0
spiderman i Fiasco....vi blagodaram mnogu sto mi pomognavte...Go srediv...Ali moram da kazam deka Ipod-ot e nezamenliv :D
Pozdrav
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,063
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно