1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да поврзам wordpress со sql ?

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од Nikola147, 3 Декември 2018.

Тагови:
 1. Nikola147

  Nikola147
  Intern

  22
  0
  3 Декември 2018
  Машко
  Mi treba pomos za povrzuvanje na wordpress so baza na podatoci sql
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,445
  6,560
  27 Март 2014
  Каква база? Посточека база од вордпресс или рандом база?
   
 3. Nikola147

  Nikola147
  Intern

  22
  0
  3 Декември 2018
  Машко
  постоечка
   
 4. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,260
  1,310
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Ај објасни малку кај е проблемот?
  Колку што знам при самата инсталација на вордпресот ќе ти побара да внесеш информации за база и завршена работа.
  Ако си девелопер, за екстерна(втора) база имаш веќе готова класа од вордпресот, креираш $connection = new wpdb('username','password','database','localhost')
   

Сподели

Вчитување...