1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да поврзам пасивен сараунд со ПЦ, Телевизор или било што?!?

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од [email protected], 16 Март 2014.

 1. D@re

  [email protected]
  Intern

  68
  7
  22 Април 2009
  Здраво,
  добив на поклон сараун од двд ЛГ кое што не работи но сараундот е во одлична состојба. Сега може ли некој да ми каже како да го поврзам истото со било што за да имам опција да го слушам. Секој звучник има по 2 жички, а вуферот е пасивен. Јас имам дома едно двд кое подржува сараунд но е со пинови не штипки(за жичките од звучниците), но пробав да поврзам звучник со жичките но не ми дава никаков звук. Како најевтино да ги поврзам а да свират овие звучки?
   
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,710
  13,074
  2 Август 2012
  Машко
  Појачало ќе ти треба за тоа. Појачало кое знае да тера сараунд
   

Сподели

Вчитување...