• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да поврзам два компјутери на адсл

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Имаш повеќе начини. Најдобро ти е со еден рутер на кој двата компјутера ќе бидат поврзани и кој ќе дели интернет на двата. Значи ти треба рутер и мрежни карти за компјутерите (доколку немаат).
 

Negative_H

Intern
15 декември 2007
3
0
Значи имаш: Рутер, Свич или на едниот PC да имаш 2 мрежни карти.
Најарно ти е со рутер. Во никој случај не ти препорачувам компјутер со 2 мрежни картици. Тоа гледај да го избегнеш ;)
 

goran.i

Intern
25 декември 2007
2
0
Imam povrzano dva kompjutera na ruter. Me interesira, ako edniot kompjuter mi e isklucen dali drugiot ke ja koristi celata konekcija od 100% ili pola 50% od konekcijata???
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Иаку си off-topic goran.i прочитај ги правилата пред да постираш..

одговор на твоето прашање: 99.9%(~100%) од конекцијата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,856
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно