1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да поврзам DeepCool CF120 RGB кулери

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Mao, 18 oктомври 2019.

 1. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,979
  4,685
  8 Април 2011
  Машко
  Jас и ргб 2x20cm вентилатори и aio ргб пумпа и 2x12cm вентилатори преку 2 посебни ргб контролери ги имам врзано, инаку се исплеткав за да работат. Али контролееите си идат со самите произвиди куќиште и кулер. Подобро купи некој универзален со можност за контрола на повеќе кулери. Знам пишуваше дека можам да ги поврзам со сплитер преку псу но не пробав. Јас сакам уште еден ргб фан да земам но не знам како ке го повезам искрено.
   

Сподели

Вчитување...