• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kako да отворите нова тема на форумов

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Забележав дека некои од членовите и посетителите на форумов незнаат како да отворат нова тема, па некои не пишуваат воопшто или постираат во веќе постоечки теми. Еден похрабар од нив, пред неколку месеци ми прати приватна порака и ме праша како се прави тоа, па му објаснив.
Денеска повторно забележав некои такви членови, па за нив е оваа тема и краток туториал со слики, како да отворат нова тема на форумов.

Прв чекор е наоѓање на соодветната секција за која ќе се пишува во темата:Втор чекор е кликање на копчето "Нова тема" во соодветната секција:И третиот чекор, пополнување на наслов и содржина на темата:Се надевам дека сега им е малку појасно на оние кои не користеле интернет форуми досега.

За крај, ќе напишам една поговорка. Тој што прашува е глупчо за само момент, а тој што не прашува а незнае е глупак цел живот.
Затоа, не се срамете да прашате доколку нешто не знаете, никој учен не се родил. :)
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
За се постои прв пат,нема потреба некој да се срами ако нешто незнае срамота е да ќутиш,да непрашаш и цело време да молчиш.Секогаш јас така гледам на овие работи.ЕЕ колку работи јас незнам па воопшто не се срамам да прашам некој искусен па незнам колку да е банално сепак ќе прашам
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Одличен туторијал. Пожелно е да го ѕирнат новите членови пред да започнат со постирање. Андријески можеби ќе беше подобро да ја обележиш како "Важна тема" за да остане On top. Во секој случај корисен туторијал за новите членови :bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,000
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно