• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да направите

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Интересен блог, на кој можете да најдете секакви трикови, магии, да откриете како David Coperfield го преминува кинескиот ѕид (разоткриен начинот на кој коперфилд поминува низ кинескиот ѕид) како и многу други работи. Погледнете тука
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Хаха одма се фатив за шпилот карти :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,660
Мислења
830,022
Членови
28,667
Најнов член
Привет
На врв Дно