• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да направите 'userbars'

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
За како да направите userbar-ови, погледнете го следниот туторијал:Епа момци и девојки - покажете ја креативноста!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Одиш во Кориснички CP (Control Panel - Контролен панел)

И одиш 'Измени потпис'

Потоа го внесуваш URL-то од сликата, или ја закачуваш на серверот и потоа треба да стиснеш 'Сними' и потоа кога ќе ја видиш потпис сликата стиснуваш 'Внеси ја потпис сликата' и повторно ја снимаш акцијата.И готово....
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Одиш во Кориснички CP (Control Panel - Контролен панел)

И одиш 'Измени потпис'

Потоа го внесуваш URL-то од сликата, или ја закачуваш на серверот и потоа треба да стиснеш 'Сними' и потоа кога ќе ја видиш потпис сликата стиснуваш 'Внеси ја потпис сликата' и повторно ја снимаш акцијата.И готово....
абе неможам да ја ставам сликата:( :(


еве оваа сакам да ја ставам
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Во потписот внеси
....

Или доколку можеш да ја видиш сликата каде што пишува 'Вашата сегашна слика' внесете [*SIGPIC][/SIGPIC*] (без *)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Кога внесеш


[*img]http://img222.imageshack.us/img222/1865/itsecnovovk1.jpg[/img*] (без *)

Нема ништо?
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
добро бе пробам секако и со [*sigpic][/sigpic*] и не фаќа никако може некој подетално да објасни
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
дајте бе напрајте да може и BBCode да може во потписот... за да си ставам усербарови :)

едит: сега може и со
:D :D
 

GokoMKD

Intern
14 април 2007
39
0
A дали може да кажете како да се менува "userbarot" има еден член така па би сакале да го поделите и тоа мислење ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,172
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно