• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да направите сопствен Facebook Landing page [видео]

NERD.

Gaining Experience
19 април 2010
1,379
343
Нешто како „веб страна“ која се става на фан страница... :D
 
M

mariomako

Гостин
А како да направам кога ќе стисне Лајк на страницата да му излезе текст ?

ИЗМЕНА: И како да ја прикачам .zip скриптата ?
 

NERD.

Gaining Experience
19 април 2010
1,379
343
Не треба зипот.. треба да го одпакуваш, да ги хостираш и да ги вметниш линковите како swf.. :)
 

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,685
344
Епа за тоа марио ќе треба да провериш дали посетителот ја лајкнал страната и ако ја лајкнал да се испише текстот. Ова треба да го изведеш со php.
 

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
@rokerot
Добро напраено:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно