1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да направам софтмод на Xbox classic ?

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од Pane24, 31 Март 2018.

 1. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,294
  3,598
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Имам неколку Xbox класици со по 8гб хард дискови и така ми стојат. Не читаат двд. Нивните хдд се на иде конекција. Како да му инсталирам софтмод директ на хдд за да се играат игри од него дирек? Имам адаптер од ИДЕ на усб конекција.
   

Сподели

Вчитување...