• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да направам сервер на Counter Strike 1.6

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Carbonium

Intern
20 септември 2007
10
0
Како да направам сервер на Counter Strike 1.6, da moze da se uklucuvaat od non-stream 1.6 CS.... pozdrav
 

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Според правилата, на овој форум не би можел да добиш упатства за стартување на кракиран сервер за ЦС.

Можам да ти препорачам само да не се мачиш со стартување на ваков сервер доколку е "закачен" на домашна интернет линија (wadsl, adsl...)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,011
Мислења
854,594
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно