• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kako da napravam nov server za canter 1,6?

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Ако мислиш за домашен сервер, кога ќе го инсталираш patch-от 1.21
( или понов ) на десктоп ќе имаш икона Dedicated Server, стартовај го и види која ти е IP адреса, преку таа адреса можат да се приклучат кантераши на твојот сервер
Важно: Ако кренеш сервер на твојот компјутер, ТИ нема да можеш да играш на твојот сервер од твојот компјутер, ти треба друг компјутер..односно тој ќе биде само сервер
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Ако мислиш за домашен сервер, кога ќе го инсталираш patch-от 1.21
( или понов ) на десктоп ќе имаш икона Dedicated Server, стартовај го и види која ти е IP адреса, преку таа адреса можат да се приклучат кантераши на твојот сервер
Важно: Ако кренеш сервер на твојот компјутер, ТИ нема да можеш да играш на твојот сервер од твојот компјутер, ти треба друг компјутер..односно тој ќе биде само сервер
која целта е ако го креира серверот ако не може да игра на него

читни ги овие линкови, има детално објаснето
http://www.cstrike-planet.com/tutorial/1
http://www.trap17.com/forums/how-make-counter-strike-1-6-dedicated-server-t45987.html
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
Нека го смени портот. Јас сум правел сервер и можев да играм од истиот компјутер. ;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

arjan

Intern
25 јануари 2008
123
0
Ако мислиш за домашен сервер, кога ќе го инсталираш patch-от 1.21
( или понов ) на десктоп ќе имаш икона Dedicated Server, стартовај го и види која ти е IP адреса, преку таа адреса можат да се приклучат кантераши на твојот сервер
Важно: Ако кренеш сервер на твојот компјутер, ТИ нема да можеш да играш на твојот сервер од твојот компјутер, ти треба друг компјутер..односно тој ќе биде само сервер
a koga ke im ja dadam IP adresata kako da se priklucat tie?
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
890
70
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Во конзола нека пишат connect и IP адресата: (dve tocki)портот
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,560
Мислења
823,349
Членови
28,067
Најнов член
Dacmac92
На врв Дно