Kako da napravam nov server za canter 1,6?

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Ако мислиш за домашен сервер, кога ќе го инсталираш patch-от 1.21
( или понов ) на десктоп ќе имаш икона Dedicated Server, стартовај го и види која ти е IP адреса, преку таа адреса можат да се приклучат кантераши на твојот сервер
Важно: Ако кренеш сервер на твојот компјутер, ТИ нема да можеш да играш на твојот сервер од твојот компјутер, ти треба друг компјутер..односно тој ќе биде само сервер
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Ако мислиш за домашен сервер, кога ќе го инсталираш patch-от 1.21
( или понов ) на десктоп ќе имаш икона Dedicated Server, стартовај го и види која ти е IP адреса, преку таа адреса можат да се приклучат кантераши на твојот сервер
Важно: Ако кренеш сервер на твојот компјутер, ТИ нема да можеш да играш на твојот сервер од твојот компјутер, ти треба друг компјутер..односно тој ќе биде само сервер

која целта е ако го креира серверот ако не може да игра на него

читни ги овие линкови, има детално објаснето
http://www.cstrike-planet.com/tutorial/1
http://www.trap17.com/forums/how-make-counter-strike-1-6-dedicated-server-t45987.html
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
Нека го смени портот. Јас сум правел сервер и можев да играм од истиот компјутер. ;)
 

arjan

Intern
25 јануари 2008
123
0
Ако мислиш за домашен сервер, кога ќе го инсталираш patch-от 1.21
( или понов ) на десктоп ќе имаш икона Dedicated Server, стартовај го и види која ти е IP адреса, преку таа адреса можат да се приклучат кантераши на твојот сервер
Важно: Ако кренеш сервер на твојот компјутер, ТИ нема да можеш да играш на твојот сервер од твојот компјутер, ти треба друг компјутер..односно тој ќе биде само сервер

a koga ke im ja dadam IP adresata kako da se priklucat tie?
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
897
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Во конзола нека пишат connect и IP адресата: (dve tocki)портот
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,615
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно