• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kako da napravam konekcija na linux za da se konektiram na internet

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Прашањево ти е многу генерално .. прво кажи ни што конекција имаш и што linux distro користиш.

Пробај со уклучување на pppoeconf или pppoe-setupво терминал. ПС: Мора да си root јузер за да ги користиш тие алатки.

позз
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Тоа ќе го пишеш во терминал и понатаму има инструкции, која линукс дистрибуција ја користеш ?
 

elena_vol4ica

Intern
24 април 2008
21
0
Vekje ti e kazano deka mozesh so ppp...Dokolku e Ubuntu ne bi trebalo da ima nikakov problem so bilo kakov vid na konekcija(osven ludiot dial-up)...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,704
Мислења
849,056
Членови
29,434
Најнов член
patlidzan
На врв Дно