• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да ми прати пари?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
Дали некој може да ми каже како може физичко лице од УСА да ми прати пари во мк?кој е најдобриот начин?инаку имам дебитна картичка од ПроКредит,ако значи нешто.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Western Union ? Распрашај се во локалната банка за таков трансфер
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
На мој другар за 50$ кој му ги прати сестра му од Америка му земаја 20$ провизија (барем така ми кажа)
 

Pece_648

Intern
31 јануари 2008
52
0
Prasaj vo komercijalna banka mene mi zedoa 200 den provizija na 200 delari od avstralija mi pratija pari
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
фала на сите, ке се распрашам во банка
 

teressa

Intern
11 март 2016
22
3
Здраво :) треба да ми пратат пари преку WU но тој што треба да ми ги прати парите ми вика сум требала локација на WU да му пратам.. под локацијата се продразбира градот во кој се наоѓа WU или треба и општината во која се наоѓа да му ја кажам? Кој знае плс хелп :)
 

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
989
1,684
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4690 & Gammaxx 200T
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston Now UV300 120GB /HDD 1TB WD 64MB Caviar Blue
PSU
CM Masterwatt lite 700w
RAM
Patriot DDR3 2x8GB 1600MHz
Video card
Sapphire Nitro+ RX 580 8GB
Case
MS Cyclops V
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
Po koj osnov to se parite? Plakjane za nekoja usluga ili rodnina , prijatel ti isprakja pari ?
 

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
989
1,684
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4690 & Gammaxx 200T
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston Now UV300 120GB /HDD 1TB WD 64MB Caviar Blue
PSU
CM Masterwatt lite 700w
RAM
Patriot DDR3 2x8GB 1600MHz
Video card
Sapphire Nitro+ RX 580 8GB
Case
MS Cyclops V
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
Последна промена:

goranzoran

Unstoppable
21 јануари 2011
3,318
2,793
скопје

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,674
Мислења
830,232
Членови
28,673
Најнов член
Nenad Mirovski
На врв Дно