1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да Ја земете Half Life Deathmatch Легално

Дискусија во форумот 'Туторијали' започната од Toxic, 28 Јуни 2009.

 1. Toxic

  Toxic
  Intern

  259
  16
  24 Јануари 2009
  Машко
  Што е Half Life Deathmatch?
  Half-Life Deathmatch е игра Мултиплејер акциона игра во која мо=ете да играте Deathmatch или Team Deathmatch тоа зависи од стазата

  Оваа пондуда треба да е помината но чудно не е
  Само треба да имате nVidia или Ati графичка картичка

  ако имате nVidia отидете на http://steampowered.com/nvidia/
  ако имате Ati отидете на http://steampowered.com/ati_offer1a/
  ---------------------------------------------------------------
  Сега кога сте таму кликнете на
  [​IMG]

  Сега треба да го добиете ова
  [​IMG]
  Ако имате инсталлирано стеам ке кликнете се разбира на "I allready have steam installed" Ако го немате ке кликнете "I dont have steam Install it now"

  Ako го немате стеам ке гo Get Steam Now!/ кога сте таму треба да кликнете на оваа слика
  [​IMG]
  Одкога ке го свалите ако имате nVidia отидете на http://steampowered.com/nvidia/
  ако имате Ati отидете на http://steampowered.com/ati_offer1a/ i Purrache Now i i allready have steam installed и оставете да се свали и толку

  btw ова не е никаков варез или нешто ова е од стеам легално :bravo:
   
  1 person likes this.
Слични теми
 1. HijackHacker
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  860
 2. 386ka
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,034
 3. HijackHacker
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,766
 4. AfterMaxify
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  755
Вчитување...

Сподели

Вчитување...