Како да извадам (download) flash анимација од WEB страна

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Ми треба една помош, за некого е тоа мала работа а за тие како мене е нешто непознато :zbunet2:
Како да извадам да направам download на flash анимација од WEB страна.
Мене конкретно ме интересира како да ја извадам ова анимација, на овој линк
:D
Знаете дека за помош частам пиво :beer: :nazdravje:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,461
1,256
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Јас не користам програмче, туку едноставно - ја отворам страницата и потоа ја барам анимацијата во C:\Documents and Settings\Goce\Local Settings\Temporary Internet Files

Тоа Goce ќе го замениш со твоето корисничко име.
Ќе бараш swf фајлови - тие се Flash.
Ако не се снајдиш пиши
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Симни си го Orbit Flash downloader и симни еден програм за декомпајлирање на swf фајлови како на пример Flash Decompiler Trilix , ако знаеш малце флеш ќе можеш да го измениш и да го украдеш флешооот... нормално откога ќе го декомпајлираш треба да имаш и Macromedia Flash 8 или Macromedia Flash CS3 за да можеш да го едитираш.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
897
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
А со Download Helper(додаток за мозила) не може да се симне??? Кај мене може да се симне нешто со Download Helper ама не знам дали е тоа што тебе ти треба
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Тоа можеш да го направиш и со BitComet,одиш на таа страна што ти треба,десен клик,и Download Flash Files.
 

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Пријатели, јас пробав се што ми кажавте ама не сака :ermm:
Или сум јас до толко ...... за да неможам да го симнам тоа што ми треба.
Дај ајде ако некој може да го извади ова од овој линк јас стварно давам пиво :beer:
И ако некој ми помогне, ми го треба во ,swf file па после знам јас да го конвертирам во 3gp file за да го ставам на мобилен :D
Кој ке ми помогне и ке ми го ивади може одма да ми пише и да ми го прати (ако не е толку голем) на мојот e-mail: [email protected]
Благодарам
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
897
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Сакаш клипчето да го извадиш??
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Jas go izvadiv i ke ti go pratam na mail.......ama ne e swf. tuku flv extension.........a mozes so flashget ili unplug da go izvadis(dodatoci za firefox)
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
897
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Јас го симнав како *.flv и јас ќе ти го пратам по маил...

...SENDING...:D
 

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Jas go izvadiv i ke ti go pratam na mail.......ama ne e swf. tuku flv extension.........a mozes so flashget ili unplug da go izvadis(dodatoci za firefox)

Јас го симнав како *.flv и јас ќе ти го пратам по маил...

...SENDING...:D

Благодарам Пријатели
Сега само да се договориме за пиво :)
Кој и кога доаѓа накај Куманово? :beer:
Уште еднаш ГОЛЕМО Благодарам !
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,615
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно