1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да избришам Екстензија

Дискусија во форумот 'Компјутерска безбедност' започната од Master_Boy, 2 Февруари 2014.

 1. Master_Boy

  Master_Boy
  Баниран/a

  427
  216
  28 Април 2013
  Машко
  Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
  Дечки, имам еден проблем, ми се закачи некоја си екстензија „Apps Hat“ која никако не можам да ја избришам, во Programs and Features ја нема, одам на пребарувачите, ке му закачам римув, од кога ке го рестартирам компјутерот, екстензијата пак ја има ЧАРЕ??
   
 2. Master_Boy

  Master_Boy
  Баниран/a

  427
  216
  28 Април 2013
  Машко
  Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
  П.с еве како изгледа таа.....
  hg.JPG
   
 3. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  847
  1,119
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Имаш Adware не се брише лесно, симниси некој програм што чисти spyware/malware/adware
   
 4. Master_Boy

  Master_Boy
  Баниран/a

  427
  216
  28 Април 2013
  Машко
  Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
  Го имам јас, МалвареБајт ПРО, но џабе не го пронаоѓа... :S

  AdwCleaner... не помага ни тој
   
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,466
  6,700
  21 Јануари 2009
  Пробај со овие 2, меѓу подобрите се за овие работи во последно време.

  Junkware Removal Tool
  1. Please download Junkware Removal Tool and save JRT.exe to your Desktop.
  2. Right click on JRT.exe, select "Run As Administrator..." to run it. If prompted by UAC, please allow it.
  3. Please be patient as this can take a while to complete depending on your system's specifications.
  AdwCleaner
  Please download AdwCleaner by Xplode onto your desktop.
  1. Close all open programs and internet browsers.
  2. Right click on adwcleaner.exe, select "Run As Administrator..." to run it. If prompted by UAC, please allow it.
  3. Click on Scan. When the scan finishes, you'll see a message on the product window: "Pending. Please uncheck elements you don't want to remove."
  4. Press the Clean button.
  Also worth a read
   
 6. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Што имаш од Somoto Ltd. инсталирано?
   

Сподели

Вчитување...